Ikigai:

japońska sztuka szczęścia

Tytuł oryginalny:
Little book of Ikigai
the Japanese guide to finding your purpose in life,
Tłumacz:
Małgorzata Maruszkin
Autor:
Ken'ichiro Mogi
Ilustracje:
Amber Anderson
Wydawca:
Wielka Litera (2017-2024)
ISBN:
978-83-8032-207-3, 978-83-8360-096-3
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki
2.5 (2 głosy)

Zapomnijcie o hygge. Teraz wszystko kręci się wokół IKIGAI. "The Times" Naucz się żyć długo i szczęśliwie dzięki sekretowi IKIGAI – najstarszej japońskiej filozofii, która pozwoli ci odnaleźć równowagę, spełnienie i radość we wszystkim, co robisz. To są fakty, a nie chwyt marketingowy – Japończycy zajmują czwarte miejsce na świecie pod względem długości życia, a Japonki drugie. Zawdzięczają to IKIGAI, które nazywają "powodem, dla którego chcesz rano wstać z łóżka". IKIGAI jest obecne w ich codziennym życiu, w karierze zawodowej, w związkach, w rodzinie i w każdej czynności, którą wykonują. Ken Mogi, światowy ekspert w temacie IKIGAI, przedstawia pięć filarów, które pozwolą nam osiągnąć IKIGAI w naszym życiu. Dzięki praktycznym radom, mądrościom i własnemu doświadczeniu prowadzi nas ścieżkami pełnej, świadomej i zdrowej życiowej równowagi. Daje narzędzia, by odnaleźć własne IKIGAI i każdy dzień przeżyć z entuzjazmem i w najlepszej harmonii - bez względu na to czy jesteś sprzątaczką, dyspozytorem lotów, świeżo upieczoną matką czy szefem kuchni w ekskluzywnej restauracji. IKIGAI ma moc, aby zmienić twoje życie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Spodobało mi się to, o czym pisze autor, że należy szukać przyjemności w codziennych drobiazgach. Ale "japońskie" podejście do pracy mnie nie fascynuje.
  • Myślę, że z książkami o (japońskim) rozwoju duchowym jest tak, że powinno poprzestać się na jednej i się jej trzymać (albo i nie). Każda kolejna (szczególnie przeczytana w niedługim odstępie czasu) jest tylko powielaniem schematu poprzedniej a w nas rodzi się znużenie lub co gorsze - obojętność na czytane treści. Nie mówię, że książka jest zła - bo czyta się ją bardzo przyjemnie, ale nie jest najlepszym pomysłem sięganie po nią zaraz po "Sztuce Prostoty".
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo