Córka bajarza

Autor:
Monika Radzikowska
Ilustracje:
Monika Biała
Tłumacz:
Monika Biała
Wydawca:
Wydawnictwo Zielona Sowa (2016-2021)
Wydane w seriach:
Elefun Books
ISBN:
978-83-8073-128-8
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
4.0 (2 głosy)

Córka bajarza to debiut literacki Moniki Radzikowskiej, laureatki pierwszego etapu konkursu "Piórko 2016.", kierowanego do autorów tekstów. Ilustracje przygotowane do zwycięskiej opowieści, wyłonione w drugim etapie konkursu, wykonała Monika Biała. Motywem przewodnim historii "Córka bajarza" jest pokazanie, że warto pokonywać trudności i przezwyciężać własne lęki. Książka podpowiada, co w życiu jest najważniejsze, dodaje nadziei i wiary w szczęśliwe zakończenie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Ciekawa opowieść o przyjemnej, dobrej narracji. Sam temat nie zaskakuje. Można dopatrzyć się pewnej fabularnej niekonsekwencji. Ilustracje nie wyrażają w pełni treści utworu; nie są złe, mogłyby jednak być bardziej spójne z tekstem albo też pozostawiać większe pole do rozwijania wyobraźni przez dziecko.
  • Podejrzewam, że większość z Was zna biedronkowy konkurs Piórko, cykliczne organizowany od 2015 roku. • W konkursie tym, co roku nagrodzone zostają dwie osoby - autor tekstu i ilustrator - którzy wspólnie tworzą książkę dla dzieci. • Jedną z najbardziej znanych jest "Szary domek" - książka nagrodzona w pierwszej edycji konkursu. Dziś jednak chcę Wam opowiedzieć o innym, równie wartościowym tytule. • 💭 • "Córka bajarza" to opowieść o odnajdywaniu własnych talentów. Opowieść o tym, że każdy z nas posiada talenty, nawet jeśli zdaje mu się inaczej. Pokazuje też, że czasem droga do odnalezienia go nie jest łatwa, oraz często dostrzegamy własne uzdolnienia w sytuacji praktycznie bez wyjścia, kiedy praktycznie tracimy już nadzieję. • 💭 • Tak właśnie było z córką bajarza. Podziwiała ona swojego ojca, za dar opowiadania, który posiadał, sama w sobie go nie odnajdując. Razem z innymi mieszkańcami miasteczka zachwycała się barwnością, mnogością i czarownością opowieści, które snuł przy każdej nadarzającej się okazji. Przepełniała ją radość, gdy widziała jak jednał ku sobie ludzi, jak podnosił ich na duchu w trudnych momentach, jak swymi opowieściami dawał im ukojenie i nadzieję. Kiedy więc ojciec zachorował udała się do czarownicy by ta wróciła mu zdrowie, jako że nie znajdowała innego wyjścia, a pragnęła ocalić umierającego ojca. • Jak to zwykle w bajkach bywa, czarownica zażądała zapłaty. Dziewczyna obiecywała jej różne, dostępne jej dobra, jednak wszystkie okazywały się za mało wartościowe. Finalnie, nie mając już innego wyjścia córka bajarza obiecała czarownicy oddać ich największy skarb (twierdząc jednak, że żadnego nie posiadają) aby ta pomogła schorowanemu staruszkowi. • Jak zapewne się domyślacie, wiedźma za uratowanie bajarza zabrała mu dar opowiadania. Dar zniknął w momencie kiedy w miasteczku nastał trudny czas, a mieszkańcy cierpiący głód chcieli, bezskutecznie, pokrzepić się słuchając opowieści bajarza. Wówczas córka bajarza udaje się w długą i niebezpieczną podróż do Króla Bajarzy by ten przywrócił dar jej ojcu. Finał tej wyprawy przynosi jednak dużo więcej niż się spodziewała ❤️ • 💭 • Mnie osobiście ta historia wzruszyła i ujęła. Polecam Wam ją bardzo, tym bardziej, że te książeczki znajdziecie praktycznie w każdym sklepie z owadziej sieci 😉
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo