30.09.2024Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Filia Biblioteczna w Brzozowej gościła przedszkolaków. W trakcie spotkania czytaliśmy książeczkę pt.: ,,Wanda Panda, magiczne słowa" , a potem rozmawialiśmy o znaczeniu słów: przepraszam, dziękuję, proszę i słucham. Dzieci miały też możliwość zobaczyć wystawę związaną z trwającym Tygodniem Zakazanych Książek. Na koniec z okazji Światowego dnia jabłka dzieci dostały od bibliotekarki zdrowe i pyszne jabłka. Dziękuję bardzo za wspólne świętowanie w bibliotece przedszkolakom i ich wychowawczyni Pani Karolinie.

Filia Biblioteczna w Brzozowej odwiedziła Szkołę Podstawową by wspólnie z uczniami klas 1-3 świętować Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęliśmy od czytania - w dniu dzisiejszym były to wiersze. Na początku Pan Dyrektor wyrecytował uczniom wiersz później bibliotekarka przeczytała wiersze Janiny Porazińskiej, a następnie czytali uczniowie. Była rozmowa o tym jakie korzyści daje czytanie, dzieci miały też okazję wykazać się swoją kreatywnością podczas robienia różnych zadań. Dziękuję uczniom, Panu Dyrektorowi, a Pani Renacie Język za współpracę.