Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy
05.09.2024Spotkanie z Gwiazdami w Falenicy
[awatar]
Warszawa Wawer

W ostatni poniedziałek września Gościem Biblioteki Wawerskiej będzie Michał Rusinek, pisarz wszechstronny.
Autor książek dla dzieci i dorosłych oraz przekładów znanych dzieł. Twórca wierszy i tekstów piosenek, współpracujący z gwiazdami polskiej sceny muzycznej i teatralnej. Felietonista. Pisarz piszący o języku i książkach. Profesor na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie wykłada teorię literatury, teorię przekładu i creative writing. Dawniej sekretarz Wisławy Szymborskiej, obecnie prowadzący Fundację Jej imienia. Publicysta „Przekroju”, „Twojego Stylu”, „Gazety Wyborczej”, dawniej również „Playboy’a” i „Twojego Dziecka”. Stały Gość okienka z felietonem o książkach w programie Xięgarnia, emitowanym przez TVN24. Członek Rady Języka Polskiego PAN. Laureat licznych nagród, w tym Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY i Nagrody Głównej w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Po, między innymi, „Dobrej zmianie, czyli jak się rządzi światem za pomocą słów”, „Niedorajdzie, czyli co nam radzą poradniki”, „Prow­incj­onal­nych­ zagadkach kryminalnych”, „ Roku 1989. Małej książce o pewnej kurtynie, czekoladzie i wolności”, „Kopciuszku. Niebaśniach.” czy „Kefirze w Kairze. Rymowanym przewodniku po miastach świata” przyszedł czas na zbiór felietonów podróżniczych „Nadbagaż” (2024).

O najnowszej książce Michała Rusinka oraz jego obserwacjach, podróżach i twórczych działaniach będziemy rozmawiać 30 września 2024 r. w Bibliotece w Falenicy przy ul. Walcowniczej 2.

Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18.00 poprowadzi Filip Kekusz, w przeszłości dziennikarz Radia ZET i Radia Kolor, a obecnie Radia TOK FM, w którym między innymi prowadzi audycje „Poczytalni” i „Kultura w domu”.

Wydarzenie jest dostępne dla osób z niep­ełno­spra­wnoś­cią ruchową.

Wstęp wolny.

Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy.