Mężczyzna imieniem Ove

Tytuł oryginalny:
Man som heter Ove
Autor:
Fredrik Backman ...
Tłumacz:
Alicja Rosenau
Wyd. w latach:
2014 - 2023
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.8 (27 głosów)

To powinien być dzień śmierci Ovego. To wreszcie miał być ten cholerny dzień, kiedy Ove w końcu to zrobi. Żeby znów z nią być.

Bo ma już wszystkiego dość. Dużo w życiu przeszedł, a teraz musi funkcjonować w świecie, który nie rozumie jego żelaznych zasad i istoty rutyny, świecie pełnym fircyków, blond fląder i białych koszul, bez swojej Sonji. Jest przekonany, że nadszedł czas, aby się ewakuować.

Tyle że najpierw na drodze staje mu ten gamoń, który nie potrafi zaparkować z przyczepą ani otworzyć okna, żeby nie spaść z drabiny. I jego ciężarna żona, która zjawia się w najmniej oczekiwanych momentach i w wieku trzydziestu lat nadal nie ma prawa jazdy, więc trzeba ją wszędzie wozić.

Ove nie przewiduje, że świat ma mu jeszcze dużo do zaoferowania, a on sam może dać wiele innym. Nie tylko ludziom. Bo jest jeszcze kot.

Debiutancka powieść Fredrika Backmana to ciepła i urzekająca historia o tęsknocie za bliską osobą, nieoczekiwanej przyjaźni i sile społecznych więzów. Wspaniała komedia, która wyciśnie łzy z największego twardziela.

Uroczy debiut. Sprawi, że będziecie się śmiać, będziecie płakać, poczujecie sympatię do zrzęd w swoim otoczeniu i zechcecie przeprowadzić się do Szwecji.

„People”

Na przemian wzruszająca i zabawna… Jestem pewien, że zakochacie się w Ovem i będziecie głęboko poruszeni jego historią, a po spędzeniu z nim czasu być może spojrzycie na otaczający was świat z nieco większą empatią niż przed lekturą.

Eric Larson

Wspaniały ukłon w stronę człowieczeństwa oraz hołd dla przyjaźni i wiary w utraconą miłość. Autor porusza wiele zagadnień: małżeństwo, miłość, rasę, klasę, podziały, gentryfikację. To jedna z tych dobrych historii, które łączą.

James McBride, autor Ptaka dobrego Boga

Lekka, a jednocześnie głęboko poruszająca powieść o wpływie, jaki jedno życie ma na niezliczoną liczbę innych.

CBS Local

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Ujmująca historia człowieka, który patrzy na przekór światu, patrzy na niego przez pryzmat swoich "staromodnych" wartości i nie ulega "presji". Świetna książka.
  • "Mężczyzna imieniem Ove" to książka, która porusza serce i umysł czytelnika. Jej niezwykła głębia emocjonalna i ciepły, pełen humoru styl sprawiają, że trudno się od niej oderwać. Historia głównego bohatera, Ove'a, pełna jest wzruszających momentów i pokazuje, jak nawet najbardziej zatwardziały człowiek może mieć miękkie serce. To opowieść, która otula czytelnika niczym koc i ogrzewa jak ciepła herbata, przywracając wiarę w ludzką dobroć i empatię. Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu, kto szuka pięknej i inspirującej lektury.
  • Genialna pozycja. Na pewno jeszcze do niej wrócę. To jedna z niewielu książek którą chciałabym mieć na stałe w swojej biblioteczce.
  • Warto przeczytać!! Czyta się bardzo szybko i ciekawość rośnie z każdym przeczytanym rozdziałem! Autor porusza wiele spraw z naszej codzienności życia.Jest śmiech, wzruszenie, wiele emocji! Bardzo polecam - ku pokrzepieniu :)
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Fredrik Backman Alicja Rosenau
Tłumacz:Alicja Rosenau
Wydawcy:Wydawnictwo Marginesy (2022-2023) Legimi (2014-2022) Grupa Wydawnicza Foksal (2014) Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2014) WAB (2014) IBUK Libra (2014)
ISBN:978-83-280-0916-5 978-83-67406-71-0 978-83-67406-72-7 978-83-6751-042-4 978-83-67510-46-2 978-83-7881-391-0 978-83-6740-72-7
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 21 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo